2 February 2021
Bijtelling elektrische auto van de zaak weer omhoog
Het bijtellingspercentage voor een nieuwe elektrische auto van de zaak bedraagt 12% in 2021 (in 2020: 8%). De catalogusprijs waarop dit percentage toegepast wordt, is bovendien verlaagd van maximaal € 45.000 naar € 40.000. Is de catalogusprijs hoger dan € 40.000, dan geldt voor het meerdere een bijtellingspercentage van 22%.
Waterstof- en zonnecelauto’s
Deze splitsing in het bijtellingspercentage geldt niet als de auto op waterstof rijdt en sinds 1 januari 2021 ook niet voor een nieuwe zonnecelauto van de zaak. Een zonnecelauto is een elektrische auto met geïntegreerde zonnepanelen. Bij deze auto’s geldt over de hele aanschafprijs het lage bijtellingspercentage van 12%. Deze regeling geldt niet alleen voor werkgevers en werknemers, maar ook voor ondernemers en DGA’s die in een auto van de zaak rijden.
Bijtelling na 2021 verder omhoog
Het bijtellingspercentage voor elektrische auto’s wordt in 2022 verder verhoogd tot 16%. Vanaf 2025 bedraagt het bijtellingpercentage 17%. De catalogusprijs van een nieuwe elektrische auto waarop deze percentages moeten worden toegepast, is van 2021 tot en met 2025 vastgesteld op € 40.000. Is de catalogusprijs hoger, dan geldt voor het meerdere weer een bijtellingspercentage van 22%. Met ingang van 2026 bedraagt de bijtelling van de elektrische auto 22% over de hele catalogusprijs, gelijk aan die van gewone auto’s.
Tip: Overweeg je om elektrisch te gaan rijden? Met het oog op deze verhogingen in de komende jaren, is het toch nog aantrekkelijk om daarmee in 2021 te beginnen. Je mag immers op grond van een overgangsregeling vanaf de eerste tenaamstelling nog 60 maanden de bestaande bijtelling hanteren.
Reacties
Er zijn nog geen reacties.