31 August 2020
Verlofdagen afboeken tijdens een crisis; mag dat?
Ja het mag, maar wel onder de volgende voorwaarden.
Als er tijdens een economische crisis onvoldoende werk is voor een werknemer, komt die omstandigheid in redelijkheid niet voor rekening van de werknemer. Hierdoor mag je over die periode niet zonder toestemming van de werknemer verlofdagen afboeken. Onder bepaalde voorwaarden mag dit echter wél.
Bijvoorbeeld wanneer je in een crisisperiode aan een werknemer – bewijsbaar – geschikt vervangend werk aanbiedt en deze werknemer weigert om dit op te pakken. Kan de werknemer hiervoor geen goede, aantoonbare reden aandragen, dan kun je overgaan tot het afboeken van verlofdagen zonder toestemming van de werknemer.
Tip
Het bovenstaande is gebaseerd op een recente uitspraak van een gerechtshof en ging over een eerdere economische crisis. Ook tijdens de huidige, door corona veroorzaakte economische crisis is er soms onvoldoende werk in de normale bedrijfsuitoefening. Je kunt dan (door creatief te ondernemen) toch vervangend werk bieden aan jouw werknemers, waarvoor zij geschikt zijn. Zorg wel dat je vooraf helder en schriftelijk (bewijsbaar!) met de werknemers communiceert dat er verlofdagen worden afgeboekt bij weigering van dat vervangende werk.
Reacties
Er zijn nog geen reacties.